5 důvodů, proč má mít váš pes pelech, (i když spí s vámi v posteli)

I když může pes s vámi spát v posteli, měl by mít vlastní pelíšek (nebo dva, tři či čtyři :) ). Má pro to pejska důležité důvody.

Na rozdíl od gauče nebo vaší postele je pelíšek pro psa prostor, který má jen a jen pro sebe. Je to jeho bezpečné místo, kde ví, že nebude rušen. Pelech by rozhodně neměl být používán jako místo pro trestání nebo vězení.

Když pejsek nechce nebo nemůže ležet s vámi v posteli, ale chtěl by vám být nablízko, pokud jste zrovna v kuchyni či obyváku, tak se takové ležení hodí pro něj mít i v jiných místnostech.

Možná se ptáte, proč by pes nemohl chvíli ležet na zemi. Mohl, když chce. Ale mezi základní výhody matrace patří, že izoluje psa od chladu. Klouby nejsou při ležení vystavené tlaku tvrdé podlahy. Pokud pejsek už trpí artrózou, měkký podklad jeho bolavé klouby ocení. Navíc ležení na správné podložce zabraňuje vzniku otlaků (dekubitů) a mozolů. Takže pokud si pes vybere mezi matrací a podlahou, víte, že je to jeho volba.

Máte-li skladnou matraci, můžete ji vzít s sebou i na cesty, aby se váš pes cítil pohodlně a mohl spát na známém místě. Snadněji si odpočine a bude pociťovat méně úzkosti z neznámého prostředí. 

Na matraci můžete navlíknout pratelný potah, což vám velmi usnadní život, pokud se váš miláček vrhne do pelechu celý od bláta, nebo si přinese od kámoše blechy, či se mu stane „nehoda“ a objeví se pod ním loužička.

Psí matrace můžete využít i do kennelek, přepravních boxů nebo klecí. Budou pro vašeho psího kámoše o dost pohodlnější. Někteří pejsci si oblíbí otevřenou klec či kenelku natolik, že ji používají dobrovolně jako místo bezpečí a odpočinku před ruchem v domácnosti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz