FAQ

1. Jak matrace funguje?

Samonafukovací matrace má uvnitř pěnovou hmotu (podobnou mycí houbě), zalaminovanou do nepropustné tkaniny. Tato má po otevření ventilu snahu roztáhnout se do původního objemu, a to tak, že do sebe nasává vzduch a rozpíná se. Tím se matrace nafoukne. Většinou to trvá několik minut. Na závěr je někdy nutné dofouknout jedním až dvěma výdechy pro optimální tvrdost. Následně se pro udržení vzduchu uvnitř matrace uzavře ventil. Při skládání se nejdříve uvolní ventil, tlakem na matraci se vzduch vyhání ven. Současně můžete matraci přeložit napůl a začít rolovat. Matrace se finálně sroluje do přepravní podoby a uzavře ventil. Uzavřením ventilu se zabrání opětovnému nasávání vzduchu. Matraci lze pro přepravu zajistit gumičkami a vložit do ochranného obalu – obojí součástí balení. Náš tip: u nové, nebo delší dobu nepoužívané matrace, která byla déle zabalená, můžeme proces urychlit nafouknutím ústy, aby se vnitřní pěna vzpamatovala rychleji.

2. Jak se matrace nafukuje?

Matraci nafoukněte jednoduše tak, že uvolníte černý ventil a necháte ji do sebe nasát vzduch. Toto trvá zpravidla několik minut (v závislosti od toho, jak dlouho byla předtím sbalena). Na závěr ji možná budete muset doplnit jedním až dvěma výdechy pro optimální tvrdost. Následně se pro udržení vzduchu uvnitř matrace uzavře ventil.

3. Jak se matrace vyfukuje?

Při skládání se nejdříve uvolní ventil, tlakem na matraci se vzduch vyhání ven. Současně můžete matraci přeložit napůl a začít rolovat. Uzavřením ventilu se zabrání opětovnému nasávání vzduchu. Matrace se finálně sroluje do přepravní podoby, opatří gumičkami, vloží do ochranného obalu a je opět připravena na cesty.

4. Je matrace omyvatelná?

Matrace hayee je vyrobena z odolného a omyvatelného materiálu. Doporučujeme čistit vodou a mýdlem. Prostředky s obsahem alkoholu můžou narušit materiál a zkrátit délku životnosti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz