3 základní pravidla pro každý výlet s pejskem

Pokud plánujete rodinný výlet, kterého součástí bude i váš rodinný mazlíček, nezapomínejte pečlivě plánovat. Ať místo příjemného cestování neřešíte cestou trable s chybějící dokumentací nebo zdravotní komplikací pejska. Zhrnujeme několik základních kroků:

1. Nezapomínejte na pravidelné zdravotní kontroly. Než se vydáte na delší cestu, navštivte svého veterináře a ujistěte se, že je pejsek ve správné psychické a fyzické kondici na cestování. Ověřte si, že jsou všechny jeho očkování aktuální a zeptejte se, zda do vámi plánované destinace nejsou vyžadována další očkování nebo zdravotní osvědčení.

2. Vezměte s sebou zásobu jeho běžného jídla. Nedoporučujeme testovat nové krmivo (například z důvodu praktičtějšího balení) zrovna na výlete. Nezapomeňte na balenou vodu a vzít základní lékárničku.

3. Buďte připraveni i na nouzovou situaci. Najděte si číslo nejbližší 24hodinové veterinární pohotovosti a uložte si ho do svého mobilního telefonu. V případě jakéhokoliv nečekaného problému oceníte, že můžete okamžitě kontaktovat místního veterináře a požádat o pomoc.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení