3 základní pravidla pro každý výlet s pejskem

Pokud plánujete rodinný výlet, kterého součástí bude i váš rodinný mazlíček, nezapomínejte pečlivě plánovat. Ať místo příjemného cestování neřešíte cestou trable s chybějící dokumentací nebo zdravotní komplikací pejska. Zhrnujeme několik základních kroků:

1. Nezapomínejte na pravidelné zdravotní kontroly. Než se vydáte na delší cestu, navštivte svého veterináře a ujistěte se, že je pejsek ve správné psychické a fyzické kondici na cestování. Ověřte si, že jsou všechny jeho očkování aktuální a zeptejte se, zda do vámi plánované destinace nejsou vyžadována další očkování nebo zdravotní osvědčení.

2. Vezměte s sebou zásobu jeho běžného jídla. Nedoporučujeme testovat nové krmivo (například z důvodu praktičtějšího balení) zrovna na výlete. Nezapomeňte na balenou vodu a vzít základní lékárničku.

3. Buďte připraveni i na nouzovou situaci. Najděte si číslo nejbližší 24hodinové veterinární pohotovosti a uložte si ho do svého mobilního telefonu. V případě jakéhokoliv nečekaného problému oceníte, že můžete okamžitě kontaktovat místního veterináře a požádat o pomoc.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz